V ZIME HREJE A V LETE CHLADÍ

Vysoká úložná kapacita celulózovej izolácie ISOCELL spôsobuje jednoznačne spomalený prienik slnečných lúčov. Samotné podkrovné miestnosti zostávajú dlho do noci chladné, vďaka čomu môžete nerušene spať. 

Jedná sa tu o tzv. FÁZOVÝ POSUN. Fázový posun PHI je časový interval uvedený v hodinách, ktorý potrebuje teplotná vlna, aby sa dostala z vonkajšej strany domu do vnútorných priestorov. 

Čím väčší je fázový posun, tým viac je spomalený ohrev vnútra budovy.

Oneskorený prienik slnečného tepla (=fázový posun/PHI) pri izolačných materiáloch vyjadrený v hodinách a pri hrúbke 10 cm.

VYSOKÁ AKUSTICKÁ OCHRANA

ISOCELL celulóza dosahuje v prípade medzistien až o 7dB a pri medzistropoch až o 5dB lepšie hodnoty zvukovej izolácie v porovnaní s bežnými izolačnými vláknitými rohožami. 

Už len vďaka skutočnosti, že úplne vyplní duté priestory, možno predpokladať vyššiu mieru zvukovej izolácie ako pri izolačných materiáloch vo forme rohoží. 

Túto skutočnosť potvrdilo, aj porovnávacie testovanie vykonané technologickým inštutútom TGM Wien. (Test. č. VA AB 11961)

VYSOKÁ PROTIPOŽIARNÁ OCHRANA

Stále viac sa celulózová izolácia ISOCELL na rozdiel od obvyklých izolačných materiálov osvedčuje tiež v oblasti protipožiarnej ochrany. 

To dokazujú úspešné skúšky protipožiarnej ochrany na konštrukčných dieloch od F30 do F90. V klasifikácií EN B-s2-d0 dosahuje celulózová izolácia ISOCELL jedno z najlepších ohodnotení pre horľavé izolačné látky. ISOCELL celulózová izolácia nehorí, iba vrchná vrstva zuhoľnatie, bráni však horeniu. Izolácia pod touto vrstvou zostáva nepoškodená. Na základe výskumu realizovaného na IBS Linz bolo dokázané, že pri 30 cm hrubej vrstve celulózy ostáva konštrukčný diel, ktorý sa nachádza pod touto celulózovou vrstvou, chránený pred horúčavou po dobu 90 minút.

REGULÁCIA VLHKOSTI

vlhkosť

ISOCELL celulózová izolácia má schopnosť prijímať, ale aj uvoľňovať vlhkosť obsiahnutú vo vzduchu a to bez strát izolačných vlastností. 

Táto zvláštna schopnosť akumulácie vlhkosti pôsobí regulačne na izbovú klímu. Pri sanácií, alebo systému plochých striech bez zadného odvetrávania pôsobí ISOCELL celulóza v stavebnej fyzike ako regulátor vlhkosti. 

Navyše ISOCELL celulóza na rozdiel od ostatných izolačných materiálov vykazuje značne lepšie hodnoty z hľadiska vzduchotesnosti a odolnosti proti vetru, špeciálne v drevostavbách. ISOCELL celulóza splňuje v spojení s technológiou fúkania najvyššie nároky na klíma obytných miestností a na úsporu energie.

ŠETRNÁ K ŽIVOTNÉMU PROSTREDIU

Je dostatočne známe, že vďaka dobrej izolácií sa šetrí nie len vykurovacia energia, ale tiež životné prostredie. Tiež pri samotnej výrobe je ISOCELL celulózová izolácia z ekologického hľadiska neporaziteľná.

 

V porovnaní s ostatnými izolačnými materiálmi ako je polystyrén, pur pena alebo sklené vlákno je vynaložená primárna energia pri výrobe ISOCELL celulózy o veľa nižšia. Tvorí iba šestinu v porovnaní s vynaložením primárnej energie pri výrobe polystyrénu a tretinu v porovnaní s vynaložením primárnej energie pri výrobe skleného vlákna.

ŠETRÍ VAŠE NÁKLADY NA VYKUROVANIE

Spravnou izolaciou usetrite

Dokonca aj u dobre izolovaných domov dochádza zle tesneným obalom budov až k 60% stratám energieCez škáry a trhliny v obale budov preniká studený vzduch do vnútra budov. Tento studený vzduch sa musí vykurovaním ohriať. 

Odborne spravená vzduchotesná obálka budov šetrí energiu a tým tiež vynaložené náklady.